
Dit is de onverwachte landingspagina van Lex and the City voor ongebruikelijke en verrassende uitjes (o.a. tours, rondleidingen) in Parijs voor groepen die De Lichtstad bezoeken voor zakelijke of privé doeleinden.
Welkom op uitjeparijs.nl; de pagina die in het Frans “Paris insolite” zou heten! Paris Insolite is een term voor alles wat anders, ongewoon, ongebruikelijk en onverwacht is in de lichtstad.
Ja, Lex and the City denkt buiten de lijntjes. Dat komt o.a. door ons verleden in Parijs als aanbieder van inline skate weekenden voor Vlamingen en Nederlanders. (Wat ook behoorlijk out of the box was.) En door onze pionierrol voor fiets groepsuitjes in de Lichtstad, inmiddels meer dan 20 jaar geleden.

PS: Ik Lex, ben nu, januari 2026, bezig deze pagina over het onverwachte Parijs nog beter neer te zetten.
Er is nu ook een wandel rondleiding door zakendistrict La Défense. (Ja, met die grote triomfboog, links van de Arc de Triomphe en de Champs-Elysées.)
Leuk kantooruitje samen?
De Lex and the City Parijs trein dendert maar door. Al sinds 1998. Er komt dus nog meer verrassends aan, hier op uitjeparijs.nl.
Bel, mail-, app-, Signal-, SMS- of postduif- Lex (Of nodig hem uit voor een kopje thee op jullie vestiging.)
Ben jij meer één van de ontdekkingen? Of van de ongewone ervaringen?
Advies over ongewone uitjes (en locaties) voor groepen en de out of the begeleiding daarvan.

-

Lex kamt Parijs uit, op zoek naar nieuwe Lexperiences voor groepen. (maart 2025) Wij vinden speciale, verrassende locaties voor uw uitje in Parijs.
- Voor jullie overige behoeften aangaande jullie verblijf in Parijs fungeren wij met plezier als jullie groepsuitjes Parijs adviseur op het gebied van planning, privé dag & avond events voor groepen op de Seine in Parijs, keuze van programma & leveranciers.
- Eén tip krijg je hier alvast: vraag een Parijse offerte die volledig in de taal is opgesteld die jij beheerst. Dat geldt dus ook voor de z.g. kleine lettertjes; de algemene voorwaarden dus.
- Daarnaast is Lex van Buuren eventueel met plezier reisleider voor/in Parijs van een reis c.q. van een groep die het buiten de gebaande paden willen stappen c.q. rollen. (2 – 3x per jaar)
- Lex blogt ook. Dit zijn dus de online Parijs Lexperiences. (zie onder)
14 ongebruikelijke tips voor groepen in de lichtstad

- Viaduc des Arts (achter de Bastille)
- Pari Roller (inline skaten op vrijdagavond)
- Gepetto et Vélos; die Nederlandse fietsenwinkel in Quartier Latin.
- Het oostelijke deel van Parijs: het onverwachte deel van de lichtstad.
- De moderne architectuur in het 17e en het trendy 13e arrondissement. (Fiets eens door de Avenue de France: van Gare d’Austerlitz tot aan het TOO Hotel.)
- Le Pur café. Bekijk stiekem wat WIJ daar deden…(en met wie.)
- Varen (en dansen!) op de Seine.
- fietsen langs het Canal Saint-Martin.
- Jeu de Boulen in Paname (de bijnaam van Parijs)
- Varen onder de Place de la Bastille. (zoals Dave deed in “Chansons”. (gezien?)
- 104. (In “het 19e”) Zie ook de volgende paragraaf!
- Het langste gebouw van Parijs (nee, niet het hoogste! het langste.) Zie onder.
- Dat nieuwe rooftop café bovenop de Gare d’Austerlitz. (In het 13e)
- (natuurlijk ook heus wel de klassiekers zoals de Eiffeltoren, de Sacré-Coeur en de Notre Dame).
Een voorbeeld van een onverwachte groepsuitstap: het langste gebouw van Parijs.
Moderne architectuur op een hippe plek. MacDonald in het 19e arrondissement. (Nee, niet de McDonalds, dit is heel wat anders…) | duur: 2 uur

Hoe het langste gebouw van Parijs werd verbouwd van een saai 70s pakhuis tot een levendige hoek van Parijs met allerlei faciliteiten en moderne architectuur. Ontdek ook de sympathieke tram van Parijs. En cultureel centrum Centquatre (104).
Ook hier heeft Lex and the City weer een initiërende rol met een tour op maat voor de liefhebber. Zie je dit ergens anders?

We gaan het langste gebouw van Parijs van buiten verkennen: MacDonald. En ook de sterk veranderende omgeving eromheen in het 19e arrondissement. Daarna lopen we naar cultureel centrum Centquatre (104). Dit is een plek die past bij een wijk die zich snel ontwikkelt en tegelijkertijd ook sterk behoefte heeft aan een sociale hotspot waar mensen zich creatief en sportief kunnen uiten.
Vervolgens gaan we richting het water van Bassin de la Villette waar bootjes liggen, Jeu de Boules wordt gespeeld en waar het “borrelt”. Daar is ook de metro naar het centrum. Met de liefhebber (die Parijs al goed kent en niet zo’n behoefte heeft aan eigen tijd om bijvoorbeeld de Eiffeltoren te bezoeken.) kunnen we daarna ook nog het Parc de la Villette inlopen. Bijvoorbeeld op zoek naar het voormalige “Holland House” van de Olympische Spelen van afgelopen zomer.
Onder de foto van 104 (Centquatre) gaan we dieper in op “het langste gebouw van Parijs”.

Het Entrepot MacDonald in Parijs is een grootschalig herontwikkelingsproject dat draait om de transformatie van een enorm, 617 meter lang opslaggebouw uit 1970 in het 19e arrondissement. Dit voormalige distributiecentrum, met een vloeroppervlak van 5,5 hectare, werd omringd door spoorlijnen en snelwegen en stond symbool voor de grootschalige infrastructuur van de 20e eeuw. De Nederlander Rem Koolhaas heeft een bepalende rol gespeeld bij de nieuwe rol en uitstraling van het langste gebouw van Parijs.

Lex and the City is na jaren afwezigheid weer terug op de plek waar het graag wil (hoort te?) zijn: op de Parijs startpagina.
Want met “het langste (niet het hoogste!) gebouw van Parijs” komen we met content die je wellicht niet ergens anders vindt. (Kopje: “moderne architectuur”) Gekoppeld aan bedrijfsuitjes is dit een topverwijzing. (waarvoor dank.)
Dank ook aan de Lex and the City Parijs vrienden Tomas Merkies en Hans Schouffoer voor jullie triggers! :)

Ontdek de voorganger van het Parijse warenhuis: de overdekte passages. Ongebruikelijk

Een onverwachte Lexperience voor groepen in de Lichtstad.
Als je op de link klikt ⇑, krijg je ook een kaartje dat Lex heeft gemaakt. Daarmee kun je het ook zelf gaan verkennen. Bijvoorbeeld als je het budget mist om ons in te huren.
Denk op dat moment na afloop aan Lex and the City, door een korte Lex and the City review achter te laten. (Zelfs als je het maar zo-zo vond.)
Ga met de één-na-bekendste Nederlander in Parijs op stap: Annemarie! Tour buiten de lijntjes.

Met Annemarie op stap betekent 1 ding sowieso: jullie gaan fietsen! En omdat Annemarie ongewone keuzes heeft gemaakt in Parijs is ze nu een heuse “madame” in de Lichtstad. Een voorbeeld ook voor elke vrouwelijke ondernemer, of zij die dat willen worden. Lees een paar regels over de pioniersrol van Annemarie in Parijs op het gebied van fietsen.
Wat ik, Lex, een Nederlands gezin schrijf via WhatsApp:
Voor ons standaardaanbod dat is gericht op bedrijven en een grote groep, zou jullie fiets-Parijs-aanvraag duur uitpakken. Ik kijk of we een alternatieve manier kunnen bereiken via Annemarie, die een fietswinkel heeft in Quartier Latin en ook een leuke/goed gids is. Zin heeft ze altijd, maar niet altijd tijd.
Zij offreert jullie in dat geval ook zelf.


Pétanque (Jeu de Boules) met jullie groep op een iconische plek.
Jeu de Boulen op een Parijse locatie met ruimte, sfeer en historie.

Hoe Parijs binnen 20 jaar een heuse fietsstad is geworden. De fietstocht door de pionier.
Hoe Parijs een fietsstad werd. Laat juist Lex and the City, ooit de eerste aanbieder van groepstours op de fiets in Parijs voor Nederlandstaligen, je meenemen op een verkenningstocht langs 20 jaar roerige fietsgeschiedenis. (2005 – 2025)
Hoor de verhalen van de gidsen die nog moesten dealen met “houtje touwtje oplossingen” in een wereldstad. (En hoe ze die uitdagingen oplosten met een groep in hun nek.)
Lees verder onder de foto van die fietser die stiekem meekijkt bij de halve marathon van Parijs.

Enkele highlights: Beaubourg – Caserne des Minimes (Le Marais) – Arène de Lutèce. (Romeinse Arena) – Tours Duo – Avenue de France (Station F) – Seine, bovenkant met het Louvre in zicht, onderkant Seine met Musée d’Orsay – Notre Dame.

Op stap in de straat waar Parijzenaars maar al te graag komen. (En wij ook. Met jullie?)
Doe maar ongewoon, dan doe je al normaal genoeg.
Leuk om Avenue de France, straat van moderne architectuur, samen te verkennen en daar, bij de Duo Tours (Too Hotel) te eindigen. Letterlijk! Is nl. aan het einde van de straat.
Vlakbij die coole Avenue de France ligt La Félicia. Als niet alles romantisch hoeft te zijn, is dit een aanrader. (In dit geval van Tomas.) Ik heb veel meer info hierover en ga je niet overladen. Maar je kunt me evt. contacten.

Ken je Xavier Niel? Multi-miljardair in Parijs die vlakbij Gare d’Austerlitz het grootste start-up centrum ter wereld heeft neergezet. Verderop ligt de Nationale Bibliotheek. Leuke barretjes ook. Erachter ligt de Seine al, met o.a.. een zwembad (daarin).
Ga je zelf? Tip van de Parijs-specialist: 13e arrondissement, Avenue de France. All the way, van Gare d’Austerlitz naar de Duo Tours en La tour de la biodiversité.
Dan simpelweg fietsen langs tramlijn T3a richting Parc Kellermann.

De nr. 1 weblog over verrassend Parijs (en de 4 boeken over Parijs die daarbij horen.) Nee, niet van ons….
Als je klikt op onderstaande link ⇓, dan ga je een Parijse wereld in die je nooit verwacht had. En dat klopt, want de blog-posts (en bijbehorende boeken) gaan vooral over onverwacht Parijs. Met volop reis-surprises.

Rijkdom voor jou en jullie, en dat al voordat je vertrekt naar de Lichtstad!
Daarnaast: de 4 boeken over Parijs in het Nederlands en door diezelfde gepassioneerde Nederlander geschreven:
- Ongewoon Parijs
- Parijs anders bekeken
- Parijs budgetvriendelijk beleven
- Rondom Parijs
Hieronder een link naar de weblog over Parijs van Lex and the City vriend Ferry van der Vliet:

Onbekende Lexperiences in Parijs: een blog-post

Blogpost in ongewoon Parijs: een ongebruikelijke Lexperience (en nog eentje, onder de foto!)


Review van een groepsuitje in Parijs. | Van een Belgisch bedrijf
Over de dienstverlening van Lex and the City.
Het Belgische Mydibel schakelde ons in voor haar beste klanten. (2012)
Bieke schrijft ons na afloop:
Goeiemorgen :)
De collega’s zijn enorm enthousiast teruggekeerd van Parijs. De events zijn fantastisch verlopen. De kwaliteit van de company-events was zeer goed. Ze werden overal goed ontvangen.
Dus helemaal niets aan te merken.
Wij zijn heel tevreden over uw service en zullen zeker in de toekomst nog beroep op jullie doen voor een citytrip of uitje in Parijs.
Groepsuitjes die we in Parijs de afgelopen 27 jaar hebben geïnitieerd.

Waarom Lex and the City?
- Ervaring met het organiseren van onverwachte corporate business events parijs en ook met bijvoorbeeld een bedrijfsuitje. (veel)
- Kennis over de lichtstad en over een uitje in Parijs.
- Parijs-passie
- Omdat zoveel anderen ons hebben vertrouwd: reviews van groepen w.b. hun events & uitjes in Parijs.
- Ons netwerk in Parijs
- + De andere USP’s van Lex and the City Parijs, opgebouwd in +20 jaar tijd.
Contact met Lex and the City Parijs
Als dit je nieuwsgierig maakt, dan praten we verder. Bel eens met Lex en voel zijn passie voor Parijs. En ook voor wat je er voor leuks kunt doen met groepen. Uitjes. Met bedrijven. Rondom congressen en beurzen bijvoorbeeld. Of Vrijgezellenfeesten.
Laat je meenemen in het enthousiasme van Lex voor de lichtstad en verkrijg waardevolle adviezen over uitjes, ontwikkelingen, leuke wijken in Parijs en ook praktische tips.
[email protected] | +31655337726 | Contactpagina
We are Lexy and we know it.

