Dit is een beschrijving van een fietstour die begint op de NDSM-werf. Via Buiksloterham komen we uit bij het EYE filmuseum, de Adam-toren en later in de van der Pekbuurt. Ook aandacht voor Amsterdamse School architectuur en het duurzame “De Ceuvel”.

Een review over een Lex and the City fietstour in Amsterdam-Noord
De fietsroute van het uitje, die begint en eindigt op de NDSM werf.
We beginnen bij NDSM bikes van de gepassioneerde Marcel. Dat ligt bijna naast de pont vanaf Centraal Station en/of vanaf de Pontsteiger.
Langs het water richting Buiksloterham, dan verder oostelijk in de richting van Disteldorp, Shell R & D, Overhoeks, EYE, A’dam toren (ja, die met die schommels), This is Holland, de van der Pekbuurt, Amsterdamse School Architectuur, het duurzame de Ceuvel, de zelfbouw woningen in Buiksloterham, the Curve, Kraanspoor, Anne Frank Street art, Pollux en het Veronica schip.
Bij Pont Neuf kunnen we pauzeren met een patatje-met-een-topreview.
Het aantal kilometers is ongeveer 12:
Sights and sounds: highlights en onbekende bezienswaardigheden tijdens jullie fietstocht in Amsterdam Noord.
Hiermee bedoelen we de plekken waar we van kunnen genieten; waar we langskomen. Het bestaat uit highlights en verborgen parels.

- NDSM werf met o.a. het Kraanhotel (De trams ernaast worden gebruikt door kunstenaars.) en de X- en Y-werf.
- de NDSM Loods; wat is die groot! (Even eromheen fietsen.)
- Schoonschip in Buiksloterham; het meest duurzame woonboot project van Europa. Waterpompen, zonnepanelen en energie-uitwisseling onderling.
- De verborgen parel het Lichtschip. Dit was vroeger een varende vuurtoren in Engeland, nu is deze vuurtorenboot aangemeerd in Buiksloterham. De nieuwe eigenaar Alex woont er, en runt er een B & B.
- Disteldorp: lage huisjes met tuintjes in de stad. In een wijkje dat eigenlijk tijdelijk werd gebouwd.
- A’dam toren: een verhaal over Duncan Stutterheim, eten en dansen in de top, schommels en gitaren.
- EYE filmmuseum: We gaan genieten van de architectuur van alle kanten! (En je gids neemt er met plezier een foto van jou en je groep.)
EYE Filmmuseum en de A’dam Toren in Amsterdam Noord. Foto van Lex, 2022. - Van der Pekbuurt: Deze buurt was het eerste volwaardige tuindorp, die een compensatie moest bieden voor de verpauperde volksbuurten in Amsterdam.
- Amsterdamse School Architectuur (Papaver)
- De Ceuvel: creatieve broedplaats voor duurzame bedrijven. Ook drijvend hotel en duurzaam bar-restaurant.
- De eerste zelfbouw huizen in Buiksloterham:
Eerste zelfbouwhuizen van Buiksloterham, Amsterdam-Noord - (aan de overkant) Palais Récup: zéér circulair:
- Anne Frank streetart (de voorkant van het straatmuseum)
- Kraanspoor (zie de eerste foto op deze pagina.) Indrukwekkende circulaire constructie.
- Veronica Schip; Ja, waarmee ze als piratenzender op de Noordzee uitzonden. Dit is verooonicaaa.

De prijs van deze fietstocht vanaf de NDSM werf in Amsterdam-Noord

De kosten zijn zoals ze staan aangegeven op onze pagina met kosten voor de rondleidingen in Amsterdam. Daar staat ook een link naar de algemene voorwaarden. Wij vragen jullie daar akkoord op te geven.
We are (F)Lexy and we know it.
De spirit van deze Noordelijke rondleiding op de fiets
Genieten van de ontwikkelingen in Amsterdam-Noord, lekker bewegen, elkaar eens op een andere manier spreken, weer even kind zijn. Out of the box aanpak Lex and the City. Op zoek naar dat andere, ongebruikelijke Amsterdam.

De algemene pagina over onze fietstours in Amsterdam – Noord

Steppen op de NDSM-werf (actief uitje na team meetup)
