
Steppen of fietsen in de Bijlmer is de sportieve noot tijdens jullie uitje met de groep.
Met een step kom je op plekken waar het moeilijk wordt met een fiets.
Steppen is ook goed voor teambuilding want de deelnemers voelen zich weer even kind.
Tussendoor stoppen we op een leuke plek in landelijk of stedelijk Amsterdam Zuid-Oost.
Dit is een nieuwe urbane Lexperience. (Najaar 2026)
We also speak English. | Nous parlons aussi français. | Wir sprechen auch Deutsch | Tengo qué aprendrer Espagnol.
Inhoud (en duur) van het step- of fiets touruitje in- en rond- de Bijlmer

Het tour-uitje op de fiets duurt in totaal 2,5 uur. Een half uur daarvan bestaat uit een pauze op een leuke plek. (Zonder drinkpauze kan ook, en het duurt dan 2 uur.)
De route is ongeveer 12 km lang.
In het geval van een steptour maken we de route korter of de duur langer. Dat hangt af van jullie wensen en conditie.
Van het Zandkasteel naar de Gaaspermolen en van de Bijlmer naar het Gein: deze actieve Lexperience laat je Amsterdam-Zuidoost vanuit een heel ander perspectief beleven. We fietsen of steppen een deel langs de verdwenen ringdijk van de Bijlmer.
Want onder de moderne stad ligt een verdwenen landschap. Waar nu het Zandkasteel, de Johan Cruijff ArenA en de Ziggo Dome staan, lag ooit de Bijlmermeer. Vier eeuwen geleden werd dit meer drooggelegd en ontstond de Bijlmermeerpolder. Een ringdijk hield het water buiten. De oude dijk is in het huidige landschap overigens nog nauwelijks terug te vinden.

We beginnen bij het iconische Zandkasteel en fietsen of steppen de stad uit. Zo veel mogelijk volgen we de oude lijnen van de ringdijk, langs plekken waar het verhaal van de voormalige polder nog voelbaar is. De route voert ons van de stedelijke Bijlmer naar het groen rond de Gaasp, Driemond en het Gein.
Onderweg maken we een kleine omweg naar de historische Gaaspermolen. Deze poldermolen uit 1707 staat aan de Lange Stammerdijk en pompt nog altijd water uit de Gemeenschapspolder. Waterbeheer is hier geen geschiedenisboek, maar iets wat nog steeds gebeurt.
En dan keren we terug naar de wereld van nu. Na het landelijke landschap en de oude dijken fietsen we weer richting Zuidoost, met de moderne skyline van de ArenA en Ziggo Dome als spectaculaire finale.
Een fietstocht van ongeveer 12 kilometer waarin je niet alleen door Amsterdam-Zuidoost fietst, maar door vier eeuwen landschapsgeschiedenis.
Kosten van een maatwerk fietstocht of steptour met Lex and the City gids door het voormalige Bijlmermeer.

Dit zijn de kosten.
Zoals voor:
- voorbereidingskosten maatwerk (routes maken en voorrijden)
- de huur van de fietsen of steps
- het bezorgen van de fietsen of steps en ze weer ophalen.
- de organisatie & administratie
- de lokale Lex and the City gids & begeleider
- (Het (niet-alcoholische) drankje in een evt. pauze, en andere versnaperingen zijn niet meegecalculeerd.)
We hebben begeleide tours gemaakt met allerlei groepen; steppen is leuk.

Lex and the City organiseert sinds 2005 stepuitjes in Amsterdam voor allerlei groepen: van bedrijfsuitjes voor advocatenkantoren tot vrijgezellenfeesten.
Van de Parijse kaas-associatie tot de Duitse nationale volleybal dames.
En van een kroegcluppie uit Vlaanderen tot BN-ers op de step door Amsterdam.

Contact met Lex and the City
Een reserveringsformulier hebben we niet meer, dus laten we via mail, telefoon of chat (Whatsapp, Signal) contact hebben over de datum, de tijd en inhoud.
Bel of SMS Lex op 0655337726, of mail naar ons op [email protected].
Lex and the City videoclip over steppen in Amsterdam voor zakelijke groepen. | Met een cursus “zakelijk verleiden”
Review van een begeleide steptocht met Lex and the City
Hoi Lex,
Bedankt ! Was ERG SUPER zondag. Iedereen was laaiend enthousiast.Sterker nog, ik heb vandaag een step gekocht via Marktplaats, vind het zooo leuk.
Veel succes verder en wie weet “oant sjen”
Groetjes van de dames van de volleybal

